ایرانیسا

گرین کارت آمریکا(نحوه اخذ گرین کارت)

گرین کارت آمریکا

گرین کارت یا کارت سبز آمریکا یکی از برنامه‌های مهاجرتی مطرح در ایالات متحده آمریکا است که به افرادی که میخواهند به عنوان مهاجر قانونمند به این کشور نقل مکان کنند، اجازه می‌دهد تا به صورت دائم در آمریکا سکونت داشته باشند. این برنامه توسط وزارت دادگستری آمریکا مدیریت می‌شود و هر ساله بر اساس یک دوره ی قرعه کشی، بین برندگان انتخاب می‌شود.

برنامه گرین کارت در سال ۱۹۹۰ توسط قانون مهاجرت و تنوع ۱۹۹۰ به تشکیل شرایطی برای مهاجرت قانونمند به ایالات متحده آمریکا پرداخت. این برنامه یک راه مناسب برای افرادی است که در کشور خود از تحقیقات و شغل‌های مناسبی برخوردار نیستند و میخواهند دسترسی به فرصت‌ها و منابع بیشتری داشته باشند. همچنین برای افرادی که به دنبال فرزندی بهتر برای خانواده خود هستند، گرین کارت یک راه سهل و سریع برای ورود به آمریکا به شمار می‌رود.

گرین کارتبرای شرکت در برنامه گرین کارت، افراد باید یک درخواست آنلاین پرکنند و در صورتی که استانداردهای مشخصی را برآورده کنند، در لاتاری گرین کارت می‌کنند. استانداردهایی که برای شرکت در این قرعه کشی لازم است عبارت‌اند از: بدون تاریکی در گذشته کیفری، حداقل میزان تحصیلات مورد نیاز و تجربه کاری حداقل دو سال در یک شغلی که در لیست شغل‌های مورد نیاز برنامه گرین کارت قرار دارد.

بعد از قرعه کشی، برندگان انتخاب شده باید مراحل بعدی مهاجرت را طی کنند. که عبارتند از: پرداخت سند مالکیت یا اجاره مسکنی در آمریکا، تحقق شرایط پزشکی مورد نیاز، و انجام مصاحبه مهاجرتی. در صورتی که تمامی مراحل را با موفقیت طی کنند. افراد می‌توانند گرین کارت خود را دریافت کنند و به صورت دائم در آمریکا ساکن شوند.

گرین کارت به برندگان این برنامه اجازه می‌دهد تا به تمامی امتیازات و حقوقی که شهروندان آمریکا دارند دسترسی پیدا کنند. آنها می‌توانند در آمریکا کار کنند، تحصیل کنند. خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت کنند و همچنین حق پذیرش خانه و اقامت در کشور را دارند. همچنین این برندگان می‌توانند دریافت کارت سوشیال امنیتی و بیمه بهداشتی از دولت آمریکا را نیز داشته باشند.

هزینه گرین کارت

هزینه گرین کارت مربوط به هزینه‌هایی است که برای دریافت ویزای گرین کارت مورد نیاز است. گرین کارت یک نوع ویزای اقامتی در ایالات متحده آمریکا است که به فرد امکان اقامت دائم در این کشور را می‌دهد. هزینه‌های مربوط به گرین کارت شامل هزینه پرداخت به سازمان مهاجرتی، هزینه پرداخت برای مصاحبه و بررسی امنیتی، هزینه پرداخت برای تصویربرداری و اخذ اثر انگشت و هزینه پرداخت برای ترجمه مدارک و ارائه مدارک مورد نیاز است. هزینه‌های گرین کارت ممکن است متفاوت باشند و بسته به شرایط هر فرد و هر مورد متغیر باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره